2014. augusztus 27., szerda

#009. Arcápolás

Sziasztok! ^-^
Ma megszeretném osztani az egyik arcápolási titkomat. Elsőnek is leszögezem nekem sincs tökéletes bőröm, és én ezt kikísérleteztem. Nézegettem interneten dolgokat, így eljutottam egy-két szépségápolási termékhez, amit kipróbáltam + azért egy időben jártam kozmetikushoz. Őszintén, hihetetlen rossz bőröm van, nagyon sokáig tele voltam pattanással, mitesszerrel stb... (meg úgy a többi serdülőkori.... sz*rság, erre nem tudok mit mondani). Emellett tág pólusú is, és kevert bőrtípusom van (zsíros és normál).  Na, de bemutatom a 3 alanyomat, s megmutatom, hogy reggel illetve este mit használok. 
Balról jobbra: Gigi szappan nélküli szappan, arctej és arctonik (+ majd kelleni fog vattakorong)


1. Reggel
Szappan nélküli szappan. Elsőnek ez egy kicsit furcsán hangzik, de valóban van ilyen. Végül is annyi a lényege, hogy ez egy krém szappan és nincs benne az a káros anyag, ami egy normál szappanba megtalálható, mivel ez egy gyógynövényes kivonat. Ezt reggel szoktam használni, mikor már képes vagyok valamire (nagyon rosszul, nehezen kelek fel). 

Használat:
Fogjunk egy vattát, majd vizezzük be s csavarjuk ki belőle a vizet, (hogy ne folyjon végig a karunkon a víz, amikor az arcunkat dörzsöljük vele). Ezután a krémből nyomunk vagy rakunk a vattára összedörzsöljük a vattát és így masszírozzuk bele a bőrünkbe a szappant. Miután jó habosra sikerült dörzsölni, én egy percig még fent hagyom az arcomon, ezután lemosom bő vízzel. Megtöröljük az arcunkat és kész is a reggel, ezután aki szeretne sminkelhet ^-^. Viszont ajánlott hidratáló krémet használni, mert ez egy alap dolog (lenne) és ezzel is megtudjuk védeni a bőrünket a káros hatásoktól. 
Nos, szerintem bioboltban lehet kapni vagy lehet internetről rendelni. Én a kozmetikustól vettem ezer forintért, miután "megkínzott". 

2. Este
Eljött az este, a lefekvés ideje. Én ilyenkor szoktam az arcápolást még elvégezni elsőnek arctejjel, majd tonikkal. Ez már annyiból jó, hogy tudom mindkét terméket be lehet szerezni a  Rossman-ból. Az arctejet minden bőrtípusra vettem, míg a tonikom alkohol nélküli. A tonik valamilyen szinten szárítja a bőrt, ezért használok inkább alkoholmentest.  

Használat:
A vattát ismét bevizezem és nyomok az arctejből a vattára, ismét összedolgozom a kettőt, majd az arcomra felviszem a krémet. Majd lemosom ezt is bő vízzel, eddig ismerős volt szerintem ^-^. Ezután egy másik vattakorongra öntök tonikot és lemosom vele az arcom, így ami maradt arctej az is lejön a piszokból. Ezután is lehet arckrémet használni, vagy éjszakait vagy olyat, ami nincs napszakhoz kötve. 

Ezzel meg is volnánk a napi arcápolással ^-^, amit nem írtam, hogy, aki használ sminket sminklemosóval mossa le a bőrét az arcápolás előtt ^-^ (majd lehet hozok egy bejegyzést arról, hogy milyen sminklemosók vannak).

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése