Így hétfő este kivételesen nem termékvéleményt hoztam, hanem a véleményemet szeretném leírni. A címből le lehet szűrni miről is fog szólni ez a kis bejegyzésem. Na, de kezdjük az elején. Nem magamról fogok írni, hanem azokról a lányok/fiúkról, akik nap mint nap hangoztatják ezt a bizonyos mondatot, "Úgy akarok kinézni, mint egy ázsiai!" (igaz inkább lányok).
Mindenki elgondolkodik azon minimum egyszer, hogy tényleg jó volna JÓ GÉNEKKEL rendelkező ázsiainak lenni. Viszont ezek a lányok/fiúk véresen komolyan gondolják a dolgokat, nem csak egyszer álmodoznak róla, de erről később. Nos, de miért emeltem ki a " jó géneket" kifejezést? Azért, mert minden a génünkön múlik, amit öröklünk. Anya- apa 50 - 50%-ban, nagyszülők 25%-ban míg a dédszülők 15%-ban vannak belénk kódolva, ami lehet belső és külső tulajdonság is. Aztán, hogy miből öröklünk jót, és miből rosszt az már nem rajtunk múlunk és nem is tudunk rajta változtatni maximum, ha van pénze az embernek plasztikáztatni.
Elsősorban nem az a probléma, hogy úgy akarnak kinézni, mint egy japán, koreai, mongol, kínai vagy egyéb ázsiai nép, hanem hogy álom világban élnek. Semmi probléma nincs azzal, hogyha úgy öltözködik, sminkel, mint például egy ulzzang (én is a koreai divatot követem inkább nyomon, és úgy is sminkelek), mert valljuk be előbb vagy utóbb akaratlanul is átvesszük a szokásokat, még a kézmozdulatokat, viselkedést is akár egy- egy idoltól. Viszont a testalkat.... Kezdjük ott, hogy alapból teljesen más a testfelépítése egy európainak és egy ázsiainak, a mi testfelépítésünk sokkal erősebb, merevebb az izomzatunk is. Attól, hogy valaki cérna vékony lesz, közel az anorexiához nem fog úgy kinézni, mint egy ázsiai. Attól, hogy most felszed az adott illető 2 kilót, és lead ötöt nem megoldás és az sem, hogy bűnként éli meg. Természetesen a médiai is valamilyen szinten hibás, mert a mai világban a "szép" egyenlő a "karcsúval", "vékonnyal" és lassan a divatbemutatók kifutóján csontvázak fognak lépegetni.
Viszont az idolok, plasztika világába lássuk be a valóságot. Kezdjem a plasztikai sebészettel. Dél-Korea az elsők közt van a plasztikában, olyan szinten kereslet van rá (és nem mellesleg ott vannak a legjobb plasztikai sebészek). Íme egy előtte és utána kép, megspékelve egy kis sminkkel meg valószínűleg photoshoppal. A mai világban MINDEN képet, amit reklámcélra, divatmagazinba stb... készítenek átfut rajta egy kis retusálás.
Azok a nők, akik erre adják a fejüket a szemüket, az orrukat és az állkapcsukat műttetik meg. Dél-Koreában minden 77. ember fekszik kés alá, a fővárosban élő nők 20%-a beismerte, hogy feküdt vagy készül kés alá feküdni. Ami ettől megdöbbentőbb, hogy akár 19 évesen is elkezdik a plasztikai műtéteket, amikor még serdülőkorban vannak (21 éves korig tart a kamaszkor, de akár 24 éves korig is elhúzódhat). És mindezt miért? Hogy úgy nézzenek ki, mint egy európai. A tipikus rassz vonásukat akarják eltüntetni.
Mint minden k-pop fan felnézek az idolokra, de valamit én is látok tiszta szemmel... ŐK is emberek, ők sem tökéletesek. Nekik is kemény munkájuk van a külsejükben és talán még plasztika is. Viszont azok, akik már kórosan úgy akarnak kinézni, mint ők vagy beszélhetünk most mongolról vagy vietnámi emberről is, ezt nem látják. Hoztam pár képet erről is, amikor smink és photoshop nélkül vannak.
Nekik is ugyan úgy lehetnek pattanásaik, mitesszereik apróbb/nagyobb bőrhibáik. Egy dolgot felejtünk el mindig, hogy lehet szép valaki, lehet valaki "tökéletes" (na, olyan ember nincs), ha belül rothadt. Elfelejtjük azt, hogy a belső a fontos, és a külső. Lehet, hogy a külső megfog, de nem egy csinos pofiba lesz az ember szerelmes, nem egy csinos pofival fogja az életét leélni, vagyis de.... lehet, viszont annak előbb vagy utóbb válás lesz a vége, mert nem ismerik egymást a felek. Egyik reggel majd úgy kell fel az illető, hogy "Ki ez az ember mellettem?".
Aztán a másik őrült divat az a combok közti rés. Nos, ez is olyan, hogy valakinek van, valakinek nincs. Hiába fogyókúrázik valaki, lesz anorexiás, ha nem örökölt ilyet, ha nem olyan a comb formája, akkor nem lesz neki. Lehet, hogy aranyos, divatos stb..., de nem... ha nem olyan az alkata a combnak akkor nem lesz olyan. Az ember mindig azt akarja, ami neki nincs. sajnos, az ilyen emberek, akik már tényleg kórosan benne vannak abban, hogy tönkreteszik magukat csak azért, hogy úgy nézzen ki, mint egy ázsiai már beteges és, ha a fenekét veri a földhöz, akkor sem fog úgy kinézni. Jó génekkel pedig születni kell. Kis súlyfeleslegnél meg diétázni kell és mozogni, nem éheztetni magunkat.
A másik a sápadt, hófehér bőr. Lehet, hogy szép, de nem egészséges. Nem hiába van Dél-Koreában annyi szemüveges és kontaktlencsés (és itt nem a divat termékekre gondolok) a hiányzó vitaminok az okai, ami a napfényből ered. Mivel keveset vannak a napon vagy, ha kint is vannak akkor is napernyőt használnak. Nem éri a bőrüket vitamin, ami fontos a szervezet számára.
Visszatérve az idolokra, ők sem minden esetben vannak magukkal megelégedve. Lásd Park Gyu Ri-t a KARA énekesnőjét. Nemrég árulta el, hogy féltékeny Hara és Seung Yeon vékonyságára. Emellett szerinte
neki nem elég karcsú az alakja.
„Ha Ra és Seung Yeon mellett gyakran stresszelek. Épp ezért már próbálkoztam különböző fogyókúrás módszerekkel.”
„Szokásom filmnézés közben sok finomságot enni, és amikor észreveszem magamon a felesleget, bűnösnek érzem magam és mindent megteszek, hogy eltűntesem a plusz kilókat. Ám ha hirtelen fogyókúrát kezdek, hányinger jön rám, majd az est közeledtével lefekvés előtt sokszor hányok. Ez azért történik, mivel régebben sajnos refluxos lettem a folyamatos fogyókúrának köszönhetően, de már felhagytam ezzel az ötletemmel. Manapság inkább a diéta híve vagyok.”
Szerintem Gyu Ri-nak egészséges a testalkata, azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy-egy koreai énekesnő már majdnem olyan vékony, mint egy anorexiás. Végezetül két képpel zárom ezt a picit hosszúra nyúló bejegyzést ^^"". Park Gyu Ri (KARA) és Park Bom (2NE1) egész alakos képével.
![]() |
| A combok közötti rés |
A másik a sápadt, hófehér bőr. Lehet, hogy szép, de nem egészséges. Nem hiába van Dél-Koreában annyi szemüveges és kontaktlencsés (és itt nem a divat termékekre gondolok) a hiányzó vitaminok az okai, ami a napfényből ered. Mivel keveset vannak a napon vagy, ha kint is vannak akkor is napernyőt használnak. Nem éri a bőrüket vitamin, ami fontos a szervezet számára.
Visszatérve az idolokra, ők sem minden esetben vannak magukkal megelégedve. Lásd Park Gyu Ri-t a KARA énekesnőjét. Nemrég árulta el, hogy féltékeny Hara és Seung Yeon vékonyságára. Emellett szerinte
neki nem elég karcsú az alakja.
„Ha Ra és Seung Yeon mellett gyakran stresszelek. Épp ezért már próbálkoztam különböző fogyókúrás módszerekkel.”
„Szokásom filmnézés közben sok finomságot enni, és amikor észreveszem magamon a felesleget, bűnösnek érzem magam és mindent megteszek, hogy eltűntesem a plusz kilókat. Ám ha hirtelen fogyókúrát kezdek, hányinger jön rám, majd az est közeledtével lefekvés előtt sokszor hányok. Ez azért történik, mivel régebben sajnos refluxos lettem a folyamatos fogyókúrának köszönhetően, de már felhagytam ezzel az ötletemmel. Manapság inkább a diéta híve vagyok.”
Szerintem Gyu Ri-nak egészséges a testalkata, azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy-egy koreai énekesnő már majdnem olyan vékony, mint egy anorexiás. Végezetül két képpel zárom ezt a picit hosszúra nyúló bejegyzést ^^"". Park Gyu Ri (KARA) és Park Bom (2NE1) egész alakos képével.
Lehet, hogy mindkettejük alakja más, de mindketten gyönyörűek ^-^. Viszont senki se tegye magát tönkre egy-egy álomkép miatt.








Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése