2014. október 6., hétfő

#013. Házi hajápolási technikák


Sziasztok! (=^-ω-^=)

Régen jelentkeztem, ami miatt elnézéseteket kérem, de lefoglal a suli és a szalagtűzőre való készülés ^-^". Viszont hoztam nektek egy könnyen és gyorsan elkészíthető hajpakolást... jobban mondva inkább haj vizet. Azért mondom, hogy víz, mert nincs másra szükségetek, mint ecetre és vízre. 1-2 liter langyos vízbe öntünk egy kanál ecetet, és hajmosáskor miután teljesen leöblítettük a hajunkról a habot, ezzel az cetes vízzel végezzük el az utolsó öblítést. Az ecet miatt nem lesz büdös a hajunk, sőt nem is lehet érezni, ami ugyebár nem utolsó szempont. Viszont van valami haszna? Nos, mivel írok róla, biztos, hogy van sőt ki is próbáltam. Úgy esett, hogy a balzsamomba egy-két dolgot beleraktam még pluszba, mert azt hittem, hogy még jobban használni fog neki (meg a francokat). Másnap olyan lett tőle a hajam, mintha leégett volna. Ekkor jutott eszembe, hogy nagynéném ezt tanácsolta hajápolásnak, mert puhítja a hajat és gyorsítja a növekedését, emellett egészségesebbé és fényesebbé varázsolja. Nos, az első alkalom után már éreztem, hogy puhább és fényesebb s az égett hatást lentebb vitte. 〜( ̄▽ ̄〜) Ami számomra nagy megkönnyebbülés volt. Szóval, bátran ki lehet használni ^-^ viszont ne feledjétek, hogy senki haja sem egyforma, így lehet valakinek egyből látszódni fog az eredmény és lehet lesz olyan, akinek csak a 10. alkalom után. Ne adjátok fel ^-^.

2014. szeptember 14., vasárnap

#012. Szem forma típusok II. rész

Sziasztok! ^-^
Egy kis kihagyás után, de ismét jelentkezem ^-^. A mai blogbejegyzésemben folytatom, amit még múlt hónapban elkezdtem. Miután a szemforma típusokat letisztáztam bevezetlek titeket a tusok világába ^-^ ahol külön kitérek a koreai trendekre is majd. 

5. Kidülledő szemek (kerek szemforma)
A szem feltűnően kiáll s egy vonalban van a szemöldökcsonttal, amihez kerek szemforma is társul. Az alsó- és felső vízvonalt erősen kiemelhetjük fekete szemceruzával. Emellett jól állnak a sötét, matt színek is ehhez a szemformához, mivel itt a kerekséget próbáljuk optikailag "megszüntetni".  A kiugróbb hatás miatt a szemöldök alá tehetünk világos szemhéjpúdert. Viszont, amit nem ajánlott használni az a fényes, csillogó szemhéjpúdereket, mivel ettől csak nagyobbnak látszanak a szemek. 


6. Mélyen üllő szemek
Itt kintebb van a szemöldökcsont, mint maga a szem. Itt érdemes matt, középbarna árnyalatokkal kísérletezni és a világos színeket is lehet használni a mozgószemhéjra. Viszont a leglényegesebb, hogy a szempillákat emeljük ki a leginkább, mivel ezzel optikailag kidülledőbb szemeket kapunk az eredetinél.  
  
7. Ázsiai szemforma
Eredetileg az ázsiai embereknek van ilyen szemtípusa.... de hát előfordulhat, hogy egy európai, amerikai stb.. embernek ilyen szeme lesz, vagy legalábbis hasonló. Mivel a szemhéj lelóg, ezért a mozgó szemhéj nem látszik. A sötét, matt színekkel megemelhetjük a mozgószemhéjat. Enyhén fényes szemhéjpúderrel pedig tovább növelhetjük az "ál" mozgó szemhéjunkat. 


8. Rejtett szemek
A szemöldök túl közel esik a szemekhez, ezért nem marad elég hely a festésre plusz árnyékol is.  A szempilla tövében vékonyan kontúrozzunk és inkább a világosabb festékeket használjuk a mozgó szemhéjra, míg a szemöldök alá egy kevés matt homokszínt, hogy tompítsuk a kiálló szemöldökcsontot. Az erősebb hatás kedvéért az alsó vízvonalat fekete, puha szemceruzával ki lehet húzni. 


2014. augusztus 29., péntek

#011. Szemforma típusok I. rész

Sziasztok! ^-^
Ma a szemforma típusokról lesz szó, hisz ez az egyik alapja annak, hogy jól tudjunk egy tusvonalat meghúzni. Ismerni kell a szemformánk típusát. Alapvetően 8 szemforma típust különböztetünk meg, melyek a következőek: mandula, közel ülő, távol ülő, szomorú, kidülledő, mélyen ülő, rejtett, és ázsiai formájú szemek. 

1. Mandula szemek

A mandula alakú szem, ahogy a neve is jelölő hasonlít a csonthéjas terméshez. A külső szemzug kissé felfelé ívelt. A mozgó szemhéj s a szemöldök alatti rész megfelelően magas és nem kiugró. Sminkelésnél jól ind a nyújtott, mind a kerekebb formák, de vigyázni kell arra, hogy ne húzzuk szét optikailag a szemeket.   

2. Közel ülő szemek

Kevesebb, mint egy szemnyi távolság van a két szem között. Ezért kicsit kancsalnak tűnhet. Sminkelésnél optikailag tudjuk a távolságot nyújtani úgy, hogy a belső szemzugba ezüst vagy fehér szemhéjpúdert rakunk vagy szemceruzával kiemeljük (elmaszatoljuk). Ennek a szemtípusnak kifejezetten jól áll a "cat eyes", ami Dél-Koreában az egyik vezető sminktípus.  

3. Távol ülő szemek

Több, mint egy szemnyi távolság van a két szemünk között. Itt sminkelésnél arra kell ügyelni, hogy a belső szemzughoz nem rakhatunk világos szemhéjpúdert, mert még jobban széthúzná a szemeket (optikailag).  Ennél a szemtípusnál figyelni kell még arra, hogy a szemvonalon ne menjünk túl, mert az szintén szét húzza a szemeket látszatra egymástól.   

4. Szomorú szemek (lekonyuló szemek) 

A külső szemsarok lejjebb esik a belső szemsaroktól, ezért tűnik úgy, mintha szomorú lenne a tekintetünk. A felső szemhéjat kell ilyenkor kontúrozni, és itt is lehet használni bátran a belső szemzugnál világos szemfestéket. Itt ajánlott a mélyítő vonalat árnyékolni, hogy belülről kifelé vastagodjon, ezzel fokozva az emelőhatást.  


2014. augusztus 28., csütörtök

#010. Ho Jun Yeon

Sziasztok! ^-^
Ma egy ulzzang modellel ismerkedhetünk meg, aki Ho Jun Yeon.

Név: Ho Jun Yeon  (호준연)
Születésnap: 1991. február 17. 
Magasság: 166 cm 
Súly: 47 kg
Vércsoport: B

Érdekességek:
- Ulzzang és modell egyben
- Szerepelt az Ulzzang Shidae 1-ben (más néven TV Ulzzang Generation) 
- Az anyanyelvén kívül még 4 másik nyelven beszél
- Szereti a zenét és a divatot
- A Kamella modellje
- Hong Gi Young és Park Hyung Seok a barátai
- A fanklubja a Hitomi nevet viseli
- Van egy saját bevásárlóközpontja Intrue néven 
- A Yubbshop-nál dolgozik 
- Őt tartják a Barbie baba férfi ulzzang változatának


2014. augusztus 27., szerda

#009. Arcápolás

Sziasztok! ^-^
Ma megszeretném osztani az egyik arcápolási titkomat. Elsőnek is leszögezem nekem sincs tökéletes bőröm, és én ezt kikísérleteztem. Nézegettem interneten dolgokat, így eljutottam egy-két szépségápolási termékhez, amit kipróbáltam + azért egy időben jártam kozmetikushoz. Őszintén, hihetetlen rossz bőröm van, nagyon sokáig tele voltam pattanással, mitesszerrel stb... (meg úgy a többi serdülőkori.... sz*rság, erre nem tudok mit mondani). Emellett tág pólusú is, és kevert bőrtípusom van (zsíros és normál).  Na, de bemutatom a 3 alanyomat, s megmutatom, hogy reggel illetve este mit használok. 
Balról jobbra: Gigi szappan nélküli szappan, arctej és arctonik (+ majd kelleni fog vattakorong)


1. Reggel
Szappan nélküli szappan. Elsőnek ez egy kicsit furcsán hangzik, de valóban van ilyen. Végül is annyi a lényege, hogy ez egy krém szappan és nincs benne az a káros anyag, ami egy normál szappanba megtalálható, mivel ez egy gyógynövényes kivonat. Ezt reggel szoktam használni, mikor már képes vagyok valamire (nagyon rosszul, nehezen kelek fel). 

Használat:
Fogjunk egy vattát, majd vizezzük be s csavarjuk ki belőle a vizet, (hogy ne folyjon végig a karunkon a víz, amikor az arcunkat dörzsöljük vele). Ezután a krémből nyomunk vagy rakunk a vattára összedörzsöljük a vattát és így masszírozzuk bele a bőrünkbe a szappant. Miután jó habosra sikerült dörzsölni, én egy percig még fent hagyom az arcomon, ezután lemosom bő vízzel. Megtöröljük az arcunkat és kész is a reggel, ezután aki szeretne sminkelhet ^-^. Viszont ajánlott hidratáló krémet használni, mert ez egy alap dolog (lenne) és ezzel is megtudjuk védeni a bőrünket a káros hatásoktól. 
Nos, szerintem bioboltban lehet kapni vagy lehet internetről rendelni. Én a kozmetikustól vettem ezer forintért, miután "megkínzott". 

2. Este
Eljött az este, a lefekvés ideje. Én ilyenkor szoktam az arcápolást még elvégezni elsőnek arctejjel, majd tonikkal. Ez már annyiból jó, hogy tudom mindkét terméket be lehet szerezni a  Rossman-ból. Az arctejet minden bőrtípusra vettem, míg a tonikom alkohol nélküli. A tonik valamilyen szinten szárítja a bőrt, ezért használok inkább alkoholmentest.  

Használat:
A vattát ismét bevizezem és nyomok az arctejből a vattára, ismét összedolgozom a kettőt, majd az arcomra felviszem a krémet. Majd lemosom ezt is bő vízzel, eddig ismerős volt szerintem ^-^. Ezután egy másik vattakorongra öntök tonikot és lemosom vele az arcom, így ami maradt arctej az is lejön a piszokból. Ezután is lehet arckrémet használni, vagy éjszakait vagy olyat, ami nincs napszakhoz kötve. 

Ezzel meg is volnánk a napi arcápolással ^-^, amit nem írtam, hogy, aki használ sminket sminklemosóval mossa le a bőrét az arcápolás előtt ^-^ (majd lehet hozok egy bejegyzést arról, hogy milyen sminklemosók vannak).

2014. augusztus 25., hétfő

#008. Úgy akarok kinézni, mint egy ázsiai!

Sziasztok!
Így hétfő este kivételesen nem termékvéleményt hoztam, hanem a véleményemet szeretném leírni. A címből le lehet szűrni miről is fog szólni ez a kis bejegyzésem. Na, de kezdjük az elején. Nem magamról fogok írni, hanem azokról a lányok/fiúkról, akik nap mint nap hangoztatják ezt a bizonyos mondatot, "Úgy akarok kinézni, mint egy ázsiai!" (igaz inkább lányok). 
Mindenki elgondolkodik azon minimum egyszer, hogy tényleg jó volna JÓ GÉNEKKEL rendelkező ázsiainak lenni. Viszont ezek a lányok/fiúk véresen komolyan gondolják a dolgokat, nem csak egyszer álmodoznak róla, de erről később. Nos, de miért emeltem ki a " jó géneket" kifejezést? Azért, mert minden a génünkön múlik, amit öröklünk. Anya- apa 50 - 50%-ban, nagyszülők 25%-ban míg a dédszülők 15%-ban vannak belénk kódolva, ami lehet belső és külső tulajdonság is. Aztán, hogy miből öröklünk jót, és miből rosszt az már nem rajtunk múlunk és nem is tudunk rajta változtatni maximum, ha van pénze az embernek plasztikáztatni.
Elsősorban nem az a probléma, hogy úgy akarnak kinézni, mint egy japán, koreai, mongol, kínai vagy egyéb ázsiai nép, hanem hogy álom világban élnek. Semmi probléma nincs azzal, hogyha úgy öltözködik, sminkel, mint például egy ulzzang (én is a koreai divatot követem inkább nyomon, és úgy is sminkelek), mert valljuk be előbb vagy utóbb akaratlanul is átvesszük a szokásokat, még a kézmozdulatokat, viselkedést is akár egy- egy idoltól. Viszont a testalkat.... Kezdjük ott, hogy alapból teljesen más a testfelépítése egy európainak és egy ázsiainak, a mi testfelépítésünk sokkal erősebb, merevebb az izomzatunk is. Attól, hogy valaki cérna vékony lesz, közel az anorexiához nem fog úgy kinézni, mint egy ázsiai. Attól, hogy most felszed az adott illető 2 kilót, és lead ötöt nem megoldás és az sem, hogy bűnként éli meg. Természetesen a médiai is valamilyen szinten hibás, mert a mai világban a "szép" egyenlő a "karcsúval", "vékonnyal" és lassan a divatbemutatók kifutóján csontvázak fognak lépegetni. 
Viszont az idolok, plasztika világába lássuk be a valóságot. Kezdjem a plasztikai sebészettel. Dél-Korea az elsők közt van a plasztikában, olyan szinten kereslet van rá (és nem mellesleg ott vannak a legjobb plasztikai sebészek). Íme egy előtte és utána kép, megspékelve egy kis sminkkel meg valószínűleg photoshoppal. A  mai világban MINDEN képet, amit reklámcélra, divatmagazinba stb... készítenek átfut rajta egy kis retusálás. 

Azok a nők, akik erre adják a fejüket a szemüket, az orrukat és az állkapcsukat műttetik meg. Dél-Koreában minden 77. ember fekszik kés alá, a fővárosban élő nők 20%-a beismerte, hogy feküdt vagy készül kés alá feküdni. Ami ettől megdöbbentőbb, hogy akár 19 évesen is elkezdik a plasztikai műtéteket, amikor még serdülőkorban vannak (21 éves korig tart a kamaszkor, de akár 24 éves korig is elhúzódhat). És mindezt miért? Hogy úgy nézzenek ki, mint egy európai. A tipikus rassz vonásukat akarják eltüntetni. 
Mint minden k-pop fan felnézek az idolokra, de valamit én is látok tiszta szemmel... ŐK is emberek, ők sem tökéletesek. Nekik is kemény munkájuk van a külsejükben és talán még plasztika is. Viszont azok, akik már kórosan úgy akarnak kinézni, mint ők vagy beszélhetünk most mongolról vagy vietnámi emberről is, ezt nem látják. Hoztam pár képet erről is, amikor smink és photoshop nélkül vannak. 







Nekik is ugyan úgy lehetnek pattanásaik, mitesszereik apróbb/nagyobb bőrhibáik. Egy dolgot felejtünk el mindig, hogy lehet szép valaki, lehet valaki "tökéletes" (na, olyan ember nincs), ha belül rothadt. Elfelejtjük azt, hogy a belső a fontos, és a külső. Lehet, hogy a külső megfog, de nem egy csinos pofiba lesz az ember szerelmes, nem egy csinos pofival fogja az életét leélni, vagyis de.... lehet, viszont annak előbb vagy utóbb válás lesz a vége, mert nem ismerik egymást a felek. Egyik reggel majd úgy kell fel az illető, hogy "Ki ez az ember mellettem?". 
Aztán a másik őrült divat az a combok közti rés. Nos, ez is olyan, hogy valakinek van, valakinek nincs. Hiába fogyókúrázik valaki, lesz anorexiás, ha nem örökölt ilyet, ha nem olyan a comb formája, akkor nem lesz neki. Lehet, hogy aranyos, divatos stb..., de nem... ha nem olyan az alkata a combnak akkor nem lesz olyan. Az ember mindig azt akarja, ami neki nincs. sajnos, az ilyen emberek, akik már tényleg kórosan benne vannak abban, hogy tönkreteszik magukat csak azért, hogy úgy nézzen ki, mint egy ázsiai már beteges és, ha a fenekét veri a földhöz, akkor sem fog úgy kinézni. Jó génekkel pedig születni kell. Kis súlyfeleslegnél meg diétázni kell és mozogni, nem éheztetni magunkat. 
A combok közötti rés

A másik a sápadt, hófehér bőr. Lehet, hogy szép, de nem egészséges. Nem hiába van Dél-Koreában annyi szemüveges és kontaktlencsés (és itt nem a divat termékekre gondolok) a hiányzó vitaminok az okai, ami a napfényből ered. Mivel keveset vannak a napon vagy, ha kint is vannak akkor is napernyőt használnak. Nem éri a bőrüket vitamin, ami fontos a szervezet számára.
Visszatérve az idolokra, ők sem minden esetben vannak magukkal megelégedve. Lásd Park Gyu Ri-t a KARA énekesnőjét. Nemrég árulta el, hogy féltékeny Hara és Seung Yeon vékonyságára. Emellett szerinte 
neki nem elég karcsú az alakja.

„Ha Ra és Seung Yeon mellett gyakran stresszelek. Épp ezért már próbálkoztam különböző fogyókúrás módszerekkel.”

„Szokásom filmnézés közben sok finomságot enni, és amikor észreveszem magamon a felesleget, bűnösnek érzem magam és mindent megteszek, hogy eltűntesem a plusz kilókat. Ám ha hirtelen fogyókúrát kezdek, hányinger jön rám, majd az est közeledtével lefekvés előtt sokszor hányok. Ez azért történik, mivel régebben sajnos refluxos lettem a folyamatos fogyókúrának köszönhetően, de már felhagytam ezzel az ötletemmel. Manapság inkább a diéta híve vagyok.”

Szerintem Gyu Ri-nak egészséges a testalkata, azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy-egy koreai énekesnő már majdnem olyan vékony, mint egy anorexiás.  Végezetül két képpel zárom ezt a picit hosszúra nyúló bejegyzést ^^"". Park Gyu Ri (KARA) és Park Bom (2NE1) egész alakos képével.


Lehet, hogy mindkettejük alakja más, de mindketten gyönyörűek ^-^. Viszont senki se tegye magát tönkre egy-egy álomkép miatt. 

2014. augusztus 18., hétfő

#007. Coco mademoiselle chanel

Sziasztok! ^-^
Ma egy parfümről hoztam egy rövidke véleményt, mely a Coco Chanel egyik fajtája. Nekem csak egy parfüm mintám van, ezért lentebb google képet láthattok majd (nos, én már rájöttem miért). Kezdem az értékeléssel és utána elmondom, hogy miért jó egy eredeti parfüm minta. 
Maga a parfüm illata kellemes, ciprusos-virágos. Szerintem ezt bármelyik korosztály használhatja, mert ennél a parfümnél nincs az, hogy jaj túl édes, és ez inkább a fiatalabbaknak való. Emellett a Chanel No. 5 után ez a második legkedveltebb parfüm. Maga a parfüm pedig 2001-ben jelent meg elsőként a piacon, és azóta is tartja a hírnevét.

Internetről be lehet szerezni, csak egy a bökkenő vele.... nagyon ki kell nyitni a pénztárcánkat, mert 15 ezer forinttól kezdődik az ára a csillagos égig, ami nekem van kb. 30 ezret érne (ha nem illatminta lenne). Szóval, aki megteheti inkább szerezzen be egy illatmintát 300 forintért, és egy hónapig bírja.... attól függően, hogy ki milyen intenzíven használja. Van aki csak a két füle mögé fúj parfümöt, van olyan, aki a ruhájára is. Tehát valahogy be kell osztani azt a 2 ml-t, ha hozzájutunk.