2014. augusztus 29., péntek

#011. Szemforma típusok I. rész

Sziasztok! ^-^
Ma a szemforma típusokról lesz szó, hisz ez az egyik alapja annak, hogy jól tudjunk egy tusvonalat meghúzni. Ismerni kell a szemformánk típusát. Alapvetően 8 szemforma típust különböztetünk meg, melyek a következőek: mandula, közel ülő, távol ülő, szomorú, kidülledő, mélyen ülő, rejtett, és ázsiai formájú szemek. 

1. Mandula szemek

A mandula alakú szem, ahogy a neve is jelölő hasonlít a csonthéjas terméshez. A külső szemzug kissé felfelé ívelt. A mozgó szemhéj s a szemöldök alatti rész megfelelően magas és nem kiugró. Sminkelésnél jól ind a nyújtott, mind a kerekebb formák, de vigyázni kell arra, hogy ne húzzuk szét optikailag a szemeket.   

2. Közel ülő szemek

Kevesebb, mint egy szemnyi távolság van a két szem között. Ezért kicsit kancsalnak tűnhet. Sminkelésnél optikailag tudjuk a távolságot nyújtani úgy, hogy a belső szemzugba ezüst vagy fehér szemhéjpúdert rakunk vagy szemceruzával kiemeljük (elmaszatoljuk). Ennek a szemtípusnak kifejezetten jól áll a "cat eyes", ami Dél-Koreában az egyik vezető sminktípus.  

3. Távol ülő szemek

Több, mint egy szemnyi távolság van a két szemünk között. Itt sminkelésnél arra kell ügyelni, hogy a belső szemzughoz nem rakhatunk világos szemhéjpúdert, mert még jobban széthúzná a szemeket (optikailag).  Ennél a szemtípusnál figyelni kell még arra, hogy a szemvonalon ne menjünk túl, mert az szintén szét húzza a szemeket látszatra egymástól.   

4. Szomorú szemek (lekonyuló szemek) 

A külső szemsarok lejjebb esik a belső szemsaroktól, ezért tűnik úgy, mintha szomorú lenne a tekintetünk. A felső szemhéjat kell ilyenkor kontúrozni, és itt is lehet használni bátran a belső szemzugnál világos szemfestéket. Itt ajánlott a mélyítő vonalat árnyékolni, hogy belülről kifelé vastagodjon, ezzel fokozva az emelőhatást.  


2014. augusztus 28., csütörtök

#010. Ho Jun Yeon

Sziasztok! ^-^
Ma egy ulzzang modellel ismerkedhetünk meg, aki Ho Jun Yeon.

Név: Ho Jun Yeon  (호준연)
Születésnap: 1991. február 17. 
Magasság: 166 cm 
Súly: 47 kg
Vércsoport: B

Érdekességek:
- Ulzzang és modell egyben
- Szerepelt az Ulzzang Shidae 1-ben (más néven TV Ulzzang Generation) 
- Az anyanyelvén kívül még 4 másik nyelven beszél
- Szereti a zenét és a divatot
- A Kamella modellje
- Hong Gi Young és Park Hyung Seok a barátai
- A fanklubja a Hitomi nevet viseli
- Van egy saját bevásárlóközpontja Intrue néven 
- A Yubbshop-nál dolgozik 
- Őt tartják a Barbie baba férfi ulzzang változatának


2014. augusztus 27., szerda

#009. Arcápolás

Sziasztok! ^-^
Ma megszeretném osztani az egyik arcápolási titkomat. Elsőnek is leszögezem nekem sincs tökéletes bőröm, és én ezt kikísérleteztem. Nézegettem interneten dolgokat, így eljutottam egy-két szépségápolási termékhez, amit kipróbáltam + azért egy időben jártam kozmetikushoz. Őszintén, hihetetlen rossz bőröm van, nagyon sokáig tele voltam pattanással, mitesszerrel stb... (meg úgy a többi serdülőkori.... sz*rság, erre nem tudok mit mondani). Emellett tág pólusú is, és kevert bőrtípusom van (zsíros és normál).  Na, de bemutatom a 3 alanyomat, s megmutatom, hogy reggel illetve este mit használok. 
Balról jobbra: Gigi szappan nélküli szappan, arctej és arctonik (+ majd kelleni fog vattakorong)


1. Reggel
Szappan nélküli szappan. Elsőnek ez egy kicsit furcsán hangzik, de valóban van ilyen. Végül is annyi a lényege, hogy ez egy krém szappan és nincs benne az a káros anyag, ami egy normál szappanba megtalálható, mivel ez egy gyógynövényes kivonat. Ezt reggel szoktam használni, mikor már képes vagyok valamire (nagyon rosszul, nehezen kelek fel). 

Használat:
Fogjunk egy vattát, majd vizezzük be s csavarjuk ki belőle a vizet, (hogy ne folyjon végig a karunkon a víz, amikor az arcunkat dörzsöljük vele). Ezután a krémből nyomunk vagy rakunk a vattára összedörzsöljük a vattát és így masszírozzuk bele a bőrünkbe a szappant. Miután jó habosra sikerült dörzsölni, én egy percig még fent hagyom az arcomon, ezután lemosom bő vízzel. Megtöröljük az arcunkat és kész is a reggel, ezután aki szeretne sminkelhet ^-^. Viszont ajánlott hidratáló krémet használni, mert ez egy alap dolog (lenne) és ezzel is megtudjuk védeni a bőrünket a káros hatásoktól. 
Nos, szerintem bioboltban lehet kapni vagy lehet internetről rendelni. Én a kozmetikustól vettem ezer forintért, miután "megkínzott". 

2. Este
Eljött az este, a lefekvés ideje. Én ilyenkor szoktam az arcápolást még elvégezni elsőnek arctejjel, majd tonikkal. Ez már annyiból jó, hogy tudom mindkét terméket be lehet szerezni a  Rossman-ból. Az arctejet minden bőrtípusra vettem, míg a tonikom alkohol nélküli. A tonik valamilyen szinten szárítja a bőrt, ezért használok inkább alkoholmentest.  

Használat:
A vattát ismét bevizezem és nyomok az arctejből a vattára, ismét összedolgozom a kettőt, majd az arcomra felviszem a krémet. Majd lemosom ezt is bő vízzel, eddig ismerős volt szerintem ^-^. Ezután egy másik vattakorongra öntök tonikot és lemosom vele az arcom, így ami maradt arctej az is lejön a piszokból. Ezután is lehet arckrémet használni, vagy éjszakait vagy olyat, ami nincs napszakhoz kötve. 

Ezzel meg is volnánk a napi arcápolással ^-^, amit nem írtam, hogy, aki használ sminket sminklemosóval mossa le a bőrét az arcápolás előtt ^-^ (majd lehet hozok egy bejegyzést arról, hogy milyen sminklemosók vannak).

2014. augusztus 25., hétfő

#008. Úgy akarok kinézni, mint egy ázsiai!

Sziasztok!
Így hétfő este kivételesen nem termékvéleményt hoztam, hanem a véleményemet szeretném leírni. A címből le lehet szűrni miről is fog szólni ez a kis bejegyzésem. Na, de kezdjük az elején. Nem magamról fogok írni, hanem azokról a lányok/fiúkról, akik nap mint nap hangoztatják ezt a bizonyos mondatot, "Úgy akarok kinézni, mint egy ázsiai!" (igaz inkább lányok). 
Mindenki elgondolkodik azon minimum egyszer, hogy tényleg jó volna JÓ GÉNEKKEL rendelkező ázsiainak lenni. Viszont ezek a lányok/fiúk véresen komolyan gondolják a dolgokat, nem csak egyszer álmodoznak róla, de erről később. Nos, de miért emeltem ki a " jó géneket" kifejezést? Azért, mert minden a génünkön múlik, amit öröklünk. Anya- apa 50 - 50%-ban, nagyszülők 25%-ban míg a dédszülők 15%-ban vannak belénk kódolva, ami lehet belső és külső tulajdonság is. Aztán, hogy miből öröklünk jót, és miből rosszt az már nem rajtunk múlunk és nem is tudunk rajta változtatni maximum, ha van pénze az embernek plasztikáztatni.
Elsősorban nem az a probléma, hogy úgy akarnak kinézni, mint egy japán, koreai, mongol, kínai vagy egyéb ázsiai nép, hanem hogy álom világban élnek. Semmi probléma nincs azzal, hogyha úgy öltözködik, sminkel, mint például egy ulzzang (én is a koreai divatot követem inkább nyomon, és úgy is sminkelek), mert valljuk be előbb vagy utóbb akaratlanul is átvesszük a szokásokat, még a kézmozdulatokat, viselkedést is akár egy- egy idoltól. Viszont a testalkat.... Kezdjük ott, hogy alapból teljesen más a testfelépítése egy európainak és egy ázsiainak, a mi testfelépítésünk sokkal erősebb, merevebb az izomzatunk is. Attól, hogy valaki cérna vékony lesz, közel az anorexiához nem fog úgy kinézni, mint egy ázsiai. Attól, hogy most felszed az adott illető 2 kilót, és lead ötöt nem megoldás és az sem, hogy bűnként éli meg. Természetesen a médiai is valamilyen szinten hibás, mert a mai világban a "szép" egyenlő a "karcsúval", "vékonnyal" és lassan a divatbemutatók kifutóján csontvázak fognak lépegetni. 
Viszont az idolok, plasztika világába lássuk be a valóságot. Kezdjem a plasztikai sebészettel. Dél-Korea az elsők közt van a plasztikában, olyan szinten kereslet van rá (és nem mellesleg ott vannak a legjobb plasztikai sebészek). Íme egy előtte és utána kép, megspékelve egy kis sminkkel meg valószínűleg photoshoppal. A  mai világban MINDEN képet, amit reklámcélra, divatmagazinba stb... készítenek átfut rajta egy kis retusálás. 

Azok a nők, akik erre adják a fejüket a szemüket, az orrukat és az állkapcsukat műttetik meg. Dél-Koreában minden 77. ember fekszik kés alá, a fővárosban élő nők 20%-a beismerte, hogy feküdt vagy készül kés alá feküdni. Ami ettől megdöbbentőbb, hogy akár 19 évesen is elkezdik a plasztikai műtéteket, amikor még serdülőkorban vannak (21 éves korig tart a kamaszkor, de akár 24 éves korig is elhúzódhat). És mindezt miért? Hogy úgy nézzenek ki, mint egy európai. A tipikus rassz vonásukat akarják eltüntetni. 
Mint minden k-pop fan felnézek az idolokra, de valamit én is látok tiszta szemmel... ŐK is emberek, ők sem tökéletesek. Nekik is kemény munkájuk van a külsejükben és talán még plasztika is. Viszont azok, akik már kórosan úgy akarnak kinézni, mint ők vagy beszélhetünk most mongolról vagy vietnámi emberről is, ezt nem látják. Hoztam pár képet erről is, amikor smink és photoshop nélkül vannak. 







Nekik is ugyan úgy lehetnek pattanásaik, mitesszereik apróbb/nagyobb bőrhibáik. Egy dolgot felejtünk el mindig, hogy lehet szép valaki, lehet valaki "tökéletes" (na, olyan ember nincs), ha belül rothadt. Elfelejtjük azt, hogy a belső a fontos, és a külső. Lehet, hogy a külső megfog, de nem egy csinos pofiba lesz az ember szerelmes, nem egy csinos pofival fogja az életét leélni, vagyis de.... lehet, viszont annak előbb vagy utóbb válás lesz a vége, mert nem ismerik egymást a felek. Egyik reggel majd úgy kell fel az illető, hogy "Ki ez az ember mellettem?". 
Aztán a másik őrült divat az a combok közti rés. Nos, ez is olyan, hogy valakinek van, valakinek nincs. Hiába fogyókúrázik valaki, lesz anorexiás, ha nem örökölt ilyet, ha nem olyan a comb formája, akkor nem lesz neki. Lehet, hogy aranyos, divatos stb..., de nem... ha nem olyan az alkata a combnak akkor nem lesz olyan. Az ember mindig azt akarja, ami neki nincs. sajnos, az ilyen emberek, akik már tényleg kórosan benne vannak abban, hogy tönkreteszik magukat csak azért, hogy úgy nézzen ki, mint egy ázsiai már beteges és, ha a fenekét veri a földhöz, akkor sem fog úgy kinézni. Jó génekkel pedig születni kell. Kis súlyfeleslegnél meg diétázni kell és mozogni, nem éheztetni magunkat. 
A combok közötti rés

A másik a sápadt, hófehér bőr. Lehet, hogy szép, de nem egészséges. Nem hiába van Dél-Koreában annyi szemüveges és kontaktlencsés (és itt nem a divat termékekre gondolok) a hiányzó vitaminok az okai, ami a napfényből ered. Mivel keveset vannak a napon vagy, ha kint is vannak akkor is napernyőt használnak. Nem éri a bőrüket vitamin, ami fontos a szervezet számára.
Visszatérve az idolokra, ők sem minden esetben vannak magukkal megelégedve. Lásd Park Gyu Ri-t a KARA énekesnőjét. Nemrég árulta el, hogy féltékeny Hara és Seung Yeon vékonyságára. Emellett szerinte 
neki nem elég karcsú az alakja.

„Ha Ra és Seung Yeon mellett gyakran stresszelek. Épp ezért már próbálkoztam különböző fogyókúrás módszerekkel.”

„Szokásom filmnézés közben sok finomságot enni, és amikor észreveszem magamon a felesleget, bűnösnek érzem magam és mindent megteszek, hogy eltűntesem a plusz kilókat. Ám ha hirtelen fogyókúrát kezdek, hányinger jön rám, majd az est közeledtével lefekvés előtt sokszor hányok. Ez azért történik, mivel régebben sajnos refluxos lettem a folyamatos fogyókúrának köszönhetően, de már felhagytam ezzel az ötletemmel. Manapság inkább a diéta híve vagyok.”

Szerintem Gyu Ri-nak egészséges a testalkata, azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy egy-egy koreai énekesnő már majdnem olyan vékony, mint egy anorexiás.  Végezetül két képpel zárom ezt a picit hosszúra nyúló bejegyzést ^^"". Park Gyu Ri (KARA) és Park Bom (2NE1) egész alakos képével.


Lehet, hogy mindkettejük alakja más, de mindketten gyönyörűek ^-^. Viszont senki se tegye magát tönkre egy-egy álomkép miatt. 

2014. augusztus 18., hétfő

#007. Coco mademoiselle chanel

Sziasztok! ^-^
Ma egy parfümről hoztam egy rövidke véleményt, mely a Coco Chanel egyik fajtája. Nekem csak egy parfüm mintám van, ezért lentebb google képet láthattok majd (nos, én már rájöttem miért). Kezdem az értékeléssel és utána elmondom, hogy miért jó egy eredeti parfüm minta. 
Maga a parfüm illata kellemes, ciprusos-virágos. Szerintem ezt bármelyik korosztály használhatja, mert ennél a parfümnél nincs az, hogy jaj túl édes, és ez inkább a fiatalabbaknak való. Emellett a Chanel No. 5 után ez a második legkedveltebb parfüm. Maga a parfüm pedig 2001-ben jelent meg elsőként a piacon, és azóta is tartja a hírnevét.

Internetről be lehet szerezni, csak egy a bökkenő vele.... nagyon ki kell nyitni a pénztárcánkat, mert 15 ezer forinttól kezdődik az ára a csillagos égig, ami nekem van kb. 30 ezret érne (ha nem illatminta lenne). Szóval, aki megteheti inkább szerezzen be egy illatmintát 300 forintért, és egy hónapig bírja.... attól függően, hogy ki milyen intenzíven használja. Van aki csak a két füle mögé fúj parfümöt, van olyan, aki a ruhájára is. Tehát valahogy be kell osztani azt a 2 ml-t, ha hozzájutunk. 

2014. augusztus 12., kedd

#006. Park Hyung Seok

Sziasztok! ^-^
Ma ismét egy ulzzang modellt szeretnék nektek bemutatni egy kedves olvasóm, Kristy Maiko Nagy kérésére ^^.

Név: Park Hyung Seok (박형석)
Becenév: Hara
Születésnap: 1992. február 28.
Magasság: 175 cm
Súly: 55 kg
Vércsoport: B Rh+
Lábméret: 255 mm (kb. 40-es lábméret)
Top és nadrág méret: S
Család: bátyó, szülők
Kedvenc sztárja: Shin Minah

Érdekességek:
- Bátyja (Park Hyung Jun) a SHU-I nevű kpop banda tagja
- Park Ji Hyun ex-barátja
- Elég híres az ulzzangok között
- Az Aboki modellje, ahogy Park Tae Jun, Lee Chi Hoon, Ki Jung Wook
- Jó barátok Park Tae Jun-nal és ugyan annál a  cégnél dolgoznak
- Van a mellkasán és a nyakán tetoválás
- Tud énekelni, komponálni, gitáron és zongorán játszani
- Barátja még az ulzzang és modell Park Hyun Jae
- Sokat segít a nőknek
- Az orrával tud hangokat kiadni, ilyen például az, amikor Mario ugrását utánozza 
- Nem szégyenlős, épp az ellenkezője 
- Elénekelte ő is a gwiyomi-t
- Gyakran festi a haját

Elérhetőségek (van amelyik privát szóval, vagy visszajelöl vagy nem):
Oldala: http://www.cyworld.com/pkpk1188

Twitter : https://twitter.com/pkpk1188

Instagram : http://instagram.com/pkpk1188

Amikor a gwiyomi-t énekli ^-^ (személyes vélemény: szerintem nagyon aranyos *w*)




2014. augusztus 11., hétfő

#.005 Love & Beauty műszempilla + LashGrip szempillaragasztó

Sziasztok! ^-^
*dobpergés* Végre eljutottam ide is, hogy megírjam a termékajánlót/ termék kritikát. Nos, ahogy a cím is elárulja egy műszempillát és ragasztót teszteltem. Őszintén megvallva nem volt még műszempillám és ezt is magamnak ragasztottam fel. Viszont, aki megteheti, van rá ideje menjen el egy kozmetikushoz és kérjen tanácsot. Van akinek jól áll, van akinek nem áll jól a műszempilla. Illetve az is lehet, hogy a szempilla hosszát rosszul választja meg az illető. Senki se random módra csinálja, mint én (igaz én ezt kaptam és kíváncsi fajta vagyok... na, mindegy). Nekem is rosszul sülhetett volna el a dolog, de hát nekem szerencsém volt, és mindenki dicsérte s sikerült is elsőre felraknom (az már más kérdés, hogy egy órámba telt, de megcsináltam).
Íme a két termék: 





















Szerintem kezdem a pozitív tapasztalatokkal ^-^. Imádtam a műszempillát, a hosszával sem volt baj, és természetesnek is hatott (már amennyire egy mű dolog hathat). Ezzel nem is volt problémám, de a ragasztó..... hogy is mondjam. Több kevesebb szóval ratyi, f*s, sz*r kinek, hogy tetszik és lehet még cifrázni. Igaz felragadt nagy nehezen, ha keveset raktam a műszempillára az volt a baj, ha sokat akkor az volt a baj, mert az egész szemem ragadt + nem is ragadt oda ahova kellett volna. Tehát ezért volt nekem egy óra felrakni. A szempilla a maga 1-3 ezer forintjával jól teljesített, de amit a százszorszép üzletbe vettem 680 Ft-ért kb. gyötrődést ért. Megkérdeztem pár embert, utána jártam a dolgoknak és nem kellett volna ilyennek lennie, mint az enyém. Lehet gyári hibás volt, lehet csak egyszerűen ilyen ratyi volt. Ilyen felrakva:






















Nos, én ennyi voltam mára. Bye-bye ^-^

#004. Song Ah Ri & Lee Chi Hoon

Ha már letisztáztuk mi is valójában az ulzzang, akkor egy nő és egy férfi modellt szeretnék nektek bemutatni ^-^.

Song Ah Ri (아리)
Név: Song Ah Ri
Beceneve: Riri
Születésnap: 1989. március 9. (a születési évét nem lehet biztosan tudni, szerepelt már 1987, 1991 és 1984-es évszám is az adatlapján)
Magasság: 162 cm
Súly: 46 kg
Vércsoport: -

Érdekességek:
- 3 tetoválása van. A jobb csuklóján a neve és a születésnapi dátuma, a bal csukóján pedig egy csillag szerepel.  A hátán pedig egy mondat van, ami így hangzik "Én vagyok a sorsom ura, én vagyok a lelkem kapitánya."
- A Hosishop vezéralakja, vezérmodellje 
- Van instagramja: http://instagram.com/ariari1004
- Az egyik legnépszerűbb az ulzzangok közül
- Szereti, ha minden nap más a haja formája


Lee Chi Hoon (이치훈)
Név: Lee Chi hoon
Születésnap: 1988. április 30.
Magasság: 178-180 cm
Súly: 57-60 kg
Vércsoport: 0
Szülőváros: Busan (Dél-Korea)

Érdekességek:
- Lehetett volna LEDapple tag, de a zenei ízlése más volt
- Érdeklődési köre: manga olvasás, divat, állatok
- Szereti nézni a StarCraft versenyeket
- Reményei a jövőre nézve: Valaki olyannal találkozni, aki jómódú és tiszta a lelke 
- Ideális típusa: valaki olyan, akinek halvány a bőrszíne és kicsi az arca
- Kedvenc étel: Ramyun és sült csirke
- Egy hely, ahova el akar jutni: Phuket 
- Sokak szerint hasonlít Heechul-höz (Super Junior) 
- Legendának számít az ulzzang világában
- A 2009-es Comedy TV Ulzzang Generation műsorban debütált
- Első benyomásra félénk srácnak tűnik, de valójában nagyon barátságos. Naiv természetű, de nem szabad alábecsülni, mert eléri amit akar. Boldog, hogyha a barátaival lehet, vagy ha figyelmet kap.
- Énekesként debütált 2010-ben egy bandában, melynek neve Flower Men Corporation. Másik két tag Park Tae Jun és park Ji Ho, akik szintén ulzzang modellek. 






#003. Ulzzang (얼짱)

Sokszor találkozhatunk ezzel a kifejezéssel, és az avatatlan fülek egyből megkérdezik, hogy mi is ez? Ebben a cikkemben ezt a stílust fogom bemutatni.
Mit jelent az, hogy ulzzang és honnan ered?
Az ulzzang egy koreai szleng melynek jelentése „csinos arc” vagy „legjobb arc”. A kifejezést kezdetben az interneten azokra a személyekre használták, akiknek babaarcuk, nagy szemük és divatos megjelenésük volt. Amikor még nagyon az elején volt ez a stílus néhány fiatal feltöltött magáról pár képet, ami lavinát indított be. Ma már mindenki képviselheti ezt a stílust, mert egyre inkább terjed a világban. Talán az is rásegített a népszerűségében, hogy mindkét nem képviselői kedveli, és a koreai hírességek körében is népszerű. Híres ulzzangok például Himchan (B.A.P), Kiseop (U-KISS), LuHan (EXO), Park Hanbyul vagy Kim HyunJoong (SS501).
Milyen egy ulzzang fiú?
Főleg a tizenévesek körében elterjedt, sokan azt hiszik, hogy a fiúknak is nőiesnek kell lenniük, de ez nem így van. Általában minden ilyen srácnak imádnivaló és aranyos a megjelenése. Sokan csodálják és irigylik őket, mert ugyanolyan gyönyörűek, mint a lányok. A sok téveszmével ellentétben, ehhez a stílushoz csak kreativitás kell. A fiúk részéről népszerű a kopott ruha és az ehhez tartozó kiegészítők. 
Kinézet
Gyakran hordanak kontaktlencsét, hogy kerekebb legyen a szemük. Általában kéket használnak vagy áttetszőt, de akármilyen színű lehet, a lényeg, hogy menjen az adott ruhához. Talán az első kérdőjel az a smink. Sok ulzzang srác használ sminket, de nem viszik túlzásba, az alapozón kívül maximum a szemüket húzzák ki egy tus vonallal. Ennek az okai: El akarják rejteni a bőrhibáikat, ki akarják hangsúlyozni a szemüket vagy babás arcot akarnak, de van olyan, akinek természetes, hogy sminket hord.
A fiúk szeretik egyszerűen hordani a hajukat, viszont itt is ki lehet élni a fantáziánkat, például egyenes hajból göndör frizurát varázsolnak maguknak. Általában tarkóig érő hajuk van (vagy ettől hosszabb illetve rövidebb), melynek fekete a színe, viszont bármi megengedett.
Hogy néz ki egy ulzzang lány?
Szintén a tizenéves lányok körében kedvelt stílus. A lányok igyekeznek minél aranyosabbak lenni.

Smink + kontaktlencse
Az arcukra BB krémet vagy alapozót használnak és igyekeznek a természetességet megőrizni. A szemüket szemceruzával vagy tussal húzzák ki cicásra, majd jöhet a műszempilla, mely nagyobbítja a szemüket.
A kontaktlencse itt is fontos és bármilyen színű lehet, de a lányok általában szürke, barna vagy fekete lencsét használnak. A lényeg, hogy menjen a sminkhez, mert ez is befolyásolja a kinézetet. 
Haj
Sok ulzzang lánynak egyenes a haja és frufruja van, ami aranyossá teszi őket. Általában festetik a hajukat, de lehet eredeti hajszín is, így szóba kerül a fekete, barna, vörös vagy szőke hajszín. Viszont ugyanúgy lehet például kék vagy rózsaszín is egy-egy hajkorona.
Ruházat
Öltözködéssel kapcsolatban nincsenek konkrét kikötések. A lényeg, hogy egyszerű és aranyos legyen s tükrözze a kreativitást.

Ami még érdekes lehet, hogy sok ulzzang dohányzik, ami nem tartozik ehhez a stílushoz. Mindenki szíve joga eldönteni, hogy akar-e vagy sem cigizni. Mellesleg van olyan ulzzang, aki plasztikázva van, ami szerintem Koreában nem meglepő.

Innen lehet rendelni ulzzang ruhát (persze a pénztárcát ki kell picit nyitni): yesstyle.com
Itt pedig népszerűsítik magukat:http://us.cyworld.com/

2014. augusztus 6., szerda

#002. Divinora vs. elf szemhéjtus

Sziasztok! ^^
Ismét jelentkezem egy termék véleménnyel, vagyis jobban mondva termék összehasonlítással. Mindenki szeret tusvonalat húzni magának, főleg, ha megy valahova. Nálam ez egy baráti találkozón is alap dolognak számít, ezért gondolkodtam, hogy melyik tusomat használjam. Végül arra a döntésre jutottam, hogy mindkettőt felviszem a fele ilyen, a másik fele olyan alapon. 

1. Elf szemhéjtus
Könnyű vele dolgozni, és az ecsete vékony vonalat húz. Viszont kicsit lassan szárad, és könnyen elmaszatolódik, míg nedves utána tartós, de figyelni kell rá. Mivel szeretem az erősebb színeket, nekem ez egy kicsit halványnak hatott a szememre felkenve picit matt volt. 
Értékelés: 10/7

A vékony csík ELF, míg a vastagabb Divinora márkájú

2. Divinora 
Szintén könnyű vele dolgozni, de figyelni kell rá, hogy milyen vastagon húzzuk a vonalat és, hogy mennyi festék van az ecseten. Ennek ellenére jobban meg voltam vele elégedve, mint az elf márkájú szemhéjtussal. Az előbbitől gyorsabban szárad és erősebb a színe. Ami mindkettő javára szól, hogy tartósak és nem jön le darabokra pár óra használat után s nem is kenődnek el egykönnyen, ami nekem ugyebár nagy probléma. Emellett mindkettő megrendelhető az internetről. 
Értékelés: 10/10

2014. augusztus 4., hétfő

#001. Elf szempillaspirál + szempilla göndörítő

Sziasztok! ^-^
Első alkalomként egy szempillaspirált + szempilla göndörítőt próbáltam ki. Kezdem az értékelést a spirállal.

Elf lengthening and defining mascara:
Nekem eddig mindig gagyi spiráljaim voltak, amik vagy megfeleltek az adott célnak vagy nem, így ehhez fogok viszonyítani. nagy problémám volt eddig, hogy rövidek a szempilláim és nagyon közel van a szememhez a könnycsatornám, ezért nagyon hamar szétkenem a sminket. Kipróbálva az elf spirált, ami rajtam van már kb. 4 órája, megvagyok vele olyan szinten elégedve, hogy nem kenődött szét a spirál. Viszont egy picit összeragadtak a szempilláim, de viszonylag könnyű ezt korrigálni egy nem használt szempillaspirál ecsettel. Ami még tetszett benne, hogy növeli a szempilla hosszát, ám ennek ellenére természetesen hat.

Értékelés: 10/8
A márka hivatalos magyar oldala: http://www.elf-kozmetika.eu/ 
Ebay-en pedig meg tudjátok rendelni ugyan azt, ami a képen van ^-^.
A szempilla göndörítőjükről pedig nem lehet túlzottan mit mondani. Tökéletesen elvégzi azt, amire alkalmas és egy panaszom nincs rá. Ugyan olyan szép göndör a szempillám, mint pár órával ezelőtt.
Értékelés: 10/10